Biston novi prvak Hrvaške

Minuli konec tedna je bil na sporedu zaključni turnir hrvaškega ligaškega prvenstva. Po tridesetih letih se lovorika ponovno seli v Dalmacijo, tokrat po zaslugi Bistona iz Baške Vode. Naj spomnim, da je leta 1991 kot prvi hrvaški državni prvak postala Nada iz Splita, v nadaljevanju pa so bili v ospredju ekipe iz severa, predvsem Zrinjevac iz Zagreba z enajstimi osvojenimi naslovi. Biston je v boju za svojo prvo lovoriko osvojil prvo mesto skupine jug po rednemu delu, v polfinalu je premagal lanskoletnega prvaka Pulo, v velikem finalu pa z odlično igro tudi Vargon iz Rijeke.

POLFINALE

• BISTON – PULA 16:10
  • ISTRA POREČ – VARGON 11:15

FINALE

• BISTON – VARGON 16:10

Lanskoletni prvak Pula in letošnji prvak Biston bosta hrvaška predstavnika v letošnjem evropskem pokalu. V polfinalni skupini, ki bo nastopila v Puli bosta poleg obeh še prvak Črne gore Maini in lanski slovenski prvak Skala. Polfinalni turnir bo na sporedu predvidoma 19. in 20. junija v Puli, najboljša dva pa se bosta uvrstila v sklepni del evropskega pokala. Zmagovalca polfinalnih obračunov se bosta pomerila v nedeljskemu finalu za prvo lovoriko ABC (Adriatic boule confederation).