Prejšnji teden: 2127
Ta mesec: 2849
Prejšnji mesec: 2987
Skupaj: 70473

Serija odstopov na Balinarski Zvezi Slovenije se očitno nadaljuje. Potem ko je iz mesta predsednika Zveze odstopil Sandi Kofol in z njim praktično celotno vodstvo, je po prihodu iz peteroboja v Beogradu danes odstopno izjavo podal še selektor slovenske članske reprezentance in reprezentance U-23 Aleš Škoberne ter s tem šokiral balinarsko javnost. Istočasno prekinja tudi sodelovanje kot strokovni sodelavec na katerega mesto ga je letos potrdil Izvršni odbor BZS na svoji 15. seji. "Odstopam iz osebnih razlogov" je bil Škoberne kratek v današnjem telefonskemu razgovoru. Na potezi je vodstvo Balinarske Zveze, ki mora zelo hitro odreagirati in najti rešitev najprej seveda za bližajoče svetovno mladinsko prvenstvo v Alassiu, morda celo prepričati dosedanjega selektorja da nadaljuje z delom vsaj do svetovnega prvenstva v Turčiji.

Aleš Škoberne, nekdanji slovenski reprezentant je svoj prvi selektorski mandat nastopil leta 2004, potem ko je zaključil svojo reprezentančno tekmovalno kariero. Svetovni prvak iz Lyona je najprej prevzel žensko reprezentanco in z njo na svetovnih prvenstvih leta 2004 in 2006 osvojil 5 kolajn, od tega eno zlato, Tadeja Petrič je namreč na Kitajskem osvojila naslov svetovne prvakinje v natančnemu zbijanju.  Leta 2007 je za kratek čas prevzel reprezentanco mlajših članov (U-23) leto dni kasneje pa je prevzel člansko reprezentanco s katero je nanizal resnično zavidljive uspehe in jo postavil na sam svetovni vrh. Do zadnjega je namreč zagovarjal da reprezentančni igralci morajo imeti težke dvoboje tekom sezone, te pa so na voljo predvsem v sosednji Italiji, v najmočnejši balinarski ligi na svetu.

Prioriteta je bila vsekakor timski duh, ki ga je občutil vsakdo, ki je bil blizu izbrane vrste. Reprezentanci se je na njegovo željo pridružil tudi psiholog, to nalogo je profesionalno opravil Sandi Kofol, poleg njega pa tudi maser Rok Mihič, ki je poskrbel za odlično pripravljenost naših tekmovalcev.  V reprezentančni zasedbi ni bilo radikalnih sprememb, v enajstih sezonah je na največjih tekmovanjih nastopilo le deset igralcev, po enkrat so dobili priložnost Erik Petrič, Tadej Premru, Marko Švara in Gregor Oprešnik, dvakrat je nastopil Gregor Sever,  rdečo nit nit pa so vlekli Davor Janžič, Aleš Borčnik, Dejan Tonejc, Anže Petrič in Jure Kozjek. Skupaj so na največjih tekmovanjih osvojili 60 kolajn, od tega 21 zlatih. Tej kvoti lahko pripišemo še eno srebrno kolajno v mešani štafeti, ki sta jo lani osvojila Nina Volčina in Erik Čeh.

Od leta 2015 je ob članski zasedbi ponovno vodil tudi mlajše člane. Z njimi je skupaj osvojil šest kolajn od tega tri zlate. Tadej Premru je leta 2007 osvojil naslov svetovnega prvaka v igri bližanja in zbijanja v krog, lani pa je na Kitajskem Erik Čeh osvojil naslov svetovnega prvaka v hitrostnemu zbijanju. Lani je bilo na sporedu tudi evropsko prvenstvo na katerem je Jaka Kosirnik osvojil naslov evropskega prvaka v klasični igri posamezno.

V petnajsletni selektorski karieri je torej kot selektor na največjih tekmovanjh osvojil 72 kolajn od tega kar 25 zlatih, kar ga zagotovo postavlja na mesto najuspešnejega slovenskega selektorja vseh časov. Za seboj vsekakor pušča velike čevlje, kdo jih bo obul pa bo jasno v naslednjih tednih.