22 Maj 2019
Liga
25 Maj 2019
DP dvojice

V obmorskemu letovišču Alassio, kjer je bilo lani odigrano evropsko člansko prvenstvo, je bila ta konec tedna na sporedu končnica italijanskega državnega prvenstva. Pred končnico je bilo glede na zelo izenačen redni del prvenstva težko napovedati končnega zmagovalca. V prvem polfinalu je BRB Ivrea z Janžičem in Borčnikom na čelu brez večjih težav opravila z Borgonesejem, za katerega sta nastopila Toenjc in Petrič. Drugi polfinalni obračun je bil bolj negotov a je Kozjekova La Perosina le uspela premagati odlični Gaglianico. Današnji finale je bil prava balinarska poslastica. Kdo bi si mislil, da bo po visoki prednosti balinarjev Perosine o zmagovalcu prvenstva odločala zadnja krogla. Prvi del tekme so z manjšo prednostjo dobili balinarji Perosine, Ivrea je po zmagi v štafeti izidi izenačila, potem pa izgubila vse preostale dvoboje v tehničnih disciplinah. V zadnjem delu tekme je Perosina za končni uspeh potrebovala le točko, ki pa jo je dočakala prav z zadnjo kroglo Alessandra Longa, ki je uspel v igri dvojic z bližanjem osvojiti drugo točko v tem zadnjem obratu in s tem remizirati. La Perosina je tako po letih 2007 in 2017 še tretjič osvojila naslov državnega prvaka. "Bilo je dramatično vse do zadnje krogle, ampak to je najslajši in najboljši možni scenarij za premagati Ivreo v finalu", je bil po koncu tekme zadovoljen slovenski reprezentant Jure Kozjek.

Jure Kozjek je tako prvi Slovenec, ki je uspel dvakrat osvojiti naslov italijanskega ekipnega prvaka. Prvič mu je to uspelo leta 2014 s Pontesejem, takrat skupaj z Davorjem Janžičem, Alešom Borčnikom, Jasminom Čauševičem in Zoranom Rednakom. Naj spomnim da je Jure dvakrat osvojil tudi hrvaško prvenstvo s Triom Buzet, dvakrat pa je bil tudi slovenski prvak, prvič s Slogo ter drugič s Trato. Še ena zanimivost, prva dva Slovenca, ki sta osvojila italijansko prvenstvo v serie A, sta Gregor Sever in Erik Petrič in sicer leta 2009 z ekipo San Daniele.

SERIE A - POLFINALE

• BRB IVREA - GAGLIANICO 24:2
  • LA PEROSINA - GAGLIANICO 14:12

SERIE A - FINALE

• BRB IVREA - LA PEROSINA 12:14

Istočasno se je igralo finale tudi v ženski konkurenci, prvakinje Italije so postale Borgonese.

V Alassiu je bil opravljen tudi žreb parov v predkrogu evropskega pokala. Slovenski podprvaki bodo za preboj v četrtfinale morali premagati prvaka Črne gore.