GTranslate  

slenfrdeit
   

HEGY TV (LIVE)  

25 Jan 2020
14:45 -
Aikea Antena - Zabiče
08 Feb 2020
14:45 -
Trata - Agrochem Hrast
15 Feb 2020
14:45 -
Agrochem Hrast - Skala
   
PARIS
   

BALINANJE  

25 Jan 2020
Elite 1
25 Jan 2020
Prva HBL
25 Jan 2020
Serie A
25 Jan 2020
Super liga
01 Feb 2020
Prva HBL
01 Feb 2020
Super liga
08 Feb 2020
Elite 1
08 Feb 2020
Prva HBL
08 Feb 2020
Serie A
08 Feb 2020
Super liga
   

PETANKA  

   
   

Statistika obiskov

Slovenia 74.5%Slovenia
United States 18.1%United States
Croatia 4.2%Croatia
Ireland 0.5%Ireland
France 0.4%France

Danes: 42
Včeraj: 34
Ta teden: 119
Prejšnji teden: 615
Ta mesec: 1490
Prejšnji mesec: 2628
Skupaj: 76832

V mestu Phnom Peng v Kambodži je minuli teden potekalo sedemnajsto žensko svetovno prvenstvo trojk, desetič pa so se za svetovno krono dekleta pomerile tudi v natančnemu zbijanju. Svetovnega prvenstva se je udeležilo 48 reprezentanc, od tega 23 iz Evrope. Vzporedno z ženskim svetovnim prvenstvom je bilo izpeljano tudi svetovno mladinsko prvenstvo (U-18), tako v igri trojk kakor tudi v natančnemu zbijanju. Tako kot pred dvema letoma je tudi tokrat manjkala slovenska udeležba. 

V izjemni konkurenci je že sedmič v zgodovini svetovnih prvenstev slavila reprezentanca Tajske, ki je v finalu ugnala Laos. Od evropskih reprezentanc se je do četrtfinalnega obračuna uspelo prebiti le Franciji in Nizozemski, do kolajne pa le Francozinjam. V natančnemu zbijanju je četrtič zapored slavila reprezentantka Kambodže Ke Leng, Evropejke so ostale praznih rok.  


Rezultati 

SP - TROJKE - OSMINA FINALA

  • Madagaskar - Tajska 9:13
  • Myanmar - Tunizija 0:13
  • Francija I. - Švedska 13:0
  • Nizozemska - Izrael 13:10
  • Francija II. - Vietnam 4:13
  • Finska - Kambodža I. 11:13
  • Norveška - Laos 8:13
  • Kitajska - Kambodža II. 6:13

SP - TROJKE - ČETRTFINALE

  • Tajska - Tunizija 13:0
  • Francija I. - Nizozemska 13:3
  • Vietnam - Kambodža I. 9:13
  • Laos - Kambodža II. 13:4

SP - TROJKE - POLFINALE

  • Tajska - Francija I. 13:4
  • Kambodža I. - Laos 6:13

SP - TROJKE - FINALE

  • Tajska - Laos 13:4


 SP - NATANČNO ZBIJANJE - ČETRTFINALE

  • Ke Leng (Kambodža) - Bergeron Maryse (Kanada) 34:28
  • Khin Cherry Thet (Myanmar) - Streel Laura (Belgija) 31:13
  • Bivilak Thepphakan (Laos) - Fueangsanit Nantawan (Tajska) 38:34
  • Homniam Ranu (Norveška) - Wang Yan Jing (Kitajska) 5:18

SP - NATANČNO ZBIJANJE - POLFINALE

  • Ke Leng (Kambodža) - Khin Cherry Thet (Myanmar) 48:38
  • Bivilak Thepphakan (Laos) - Wang Yan Jing (Kitajska) 25:13

SP - NATANČNO ZBIJANJE - FINALE

  • Ke Leng (Kambodža)Bivilak Thepphakan (Laos) 36:22


SVETOVNE PRVAKINJE - TROJKE

  • 1988 - Palma de Mallorca (Španija) - TAJSKA
  • 1990 - Bangkok (Tajska) - TAJSKA
  • 1992 - Lausanne (Švica) - FRANCIJA
  • 1994 - Luxembourg (Luksemburg) - FRANCIJA
  • 1996 - Pori (Finska) - ŠPANIJA
  • 1998 - Stockholm (Švedska) - ŠPANIJA
  • 2000 - Hyeres (Francija) - BELGIJA
  • 2002 - La Toque (Kanada) - ŠPANIJA
  • 2004 - Maspalomas (Španija) - TAJSKA
  • 2006 - Grenoble (Francija) - TAJSKA
  • 2008 - Samsun (Turčija) - ŠPANIJA
  • 2009 - Suphanburi (Tajska) - TAJSKA
  • 2011 - Kemer (Turčija) - TUNIZIJA
  • 2013 - Montauban (Francija) - TAJSKA
  • 2015 - Bangkok (Tajska) - ŠPANIJA
  • 2017 - Kaihua (Kitajska) - FRANCIJA
  • 2019 - Phnom Penh (Kambodža) - TAJSKA

SVETOVNE PRVAKINJE - NATANČNO ZBIJANJE

  • 2002 - La Toque (Kanada) - Yolanda Mattaranz (Španija)
  • 2004 - Maspalomas (Španija) - Thomgris Tamakord (Tajska)
  • 2006 - Grenoble (Francija) - Angelique Papon (Francija)
  • 2008 - Samsun (Turčija) - Angelique Papon (Francija)
  • 2009 - Suphanburi (Tajska) - Angelique Papon (Francija)
  • 2011 - Kemer (Turčija) - Hanta Francine Randriambahiny (Madagaskar)
  • 2013 - Montauban (Francija) - Ke Leng (Kambodža)
  • 2015 - Bangkok (Tajska) - Ke Leng (Kambodža)
  • 2017 - Kaihua (Kitajska) - Ke Leng (Kambodža)
  • 2019 - Phnom Penh (Kambodža) - Ke Leng (Kambodža)

V mladinski kategoriji slavila Francija

Svetovnega prvenstva se je udeležilo 30 mladinskih reprezentanc, sedmič v svoji zgodovini svetovnih prvenstev pa je slavila reprezentančna trojka Francije. V natančnemu zbijanju je zmagal mladinski reprezentant Tajske Rinkeaw Peempod, drugi je bil Jean Philippe Buche iz Monaka, bronasto kolajno pa sta osvojila Francoz Joe Casale ter Iarotia Rakotoarivelina iz Madagaskarja. 

SP - TROJKE - ČETRTFINALE

  • TAJSKA - MADAGASKAR 13:8
  • MAROKO - FRANCIJA 8:13
  • ITALIJA - LAOS 6:13
  • ŠPANIJA - KAMBODŽA II. 13:7

SP - TROJKE - POLFINALE

  • TAJSKA - FRANCIJA 8:13
  • LAOS - ŠPANIJA 13:7

SP TROJKE - FINALE

  • FRANCIJA - LAOS 13:1

SVETOVNI MLADINSKI PRVAKI - TROJKE

  • 1987 - Hasselt (Belgija) - FRANCIJA
  • 1989 - Tunis (Tunizija) - FRANCIJA
  • 1991 - Malmo (Švedska) - BELGIJA
  • 1993 - Casablanca (Maroko) - BELGIJA
  • 1995 - Zaragoza (Španija) - ŠPANIJA
  • 1997 - Geneve (Švica) - ŠPANIJA
  • 1999 - Phuket (Tajska) - FRANCIJA
  • 2001 - Lons-le-Saunier (Francija) - BELGIJA
  • 2003 - Brno (Češka) - MADAGASKAR
  • 2005 - Longueuil (Kanada) - FRANCIJA
  • 2007 - Suwa (Japonska) - FRANCIJA
  • 2009 - Monastir (Tunizija) - ITALIJA
  • 2011 - Kemer (Turčija) - TAJSKA
  • 2013 - Montauban (Francija) - TAJSKA
  • 2015 - Bangkok (Tajska) - FRANCIJA
  • 2017 - Kaihua (Kitajska) - MADAGASKAR
  • 2019 - Phnom Penh (Kambodža) - FRANCIJA

SVETOVNI MLADINSKI PRVAKI - NATANČNO ZBIJANJE

  • 2001 - Lons-le-Saunier (Francija) - Johni Chortzen (Danska)
  • 2003 - Brno (Češka) - Cedric Roquet (Belgija)
  • 2005 - Longueuil (Kanada) - Kevin Malbec (Francija)
  • 2007 - Suwa (Japonska) - Sarayoot Kaewpudpong (Tajska)
  • 2009 - Monastir (Tunizija) - Sarayoot Kaewpudpong (Tajska)
  • 2011 - Kemer (Turčija) - Diego Rizzi (Italija)
  • 2013 - Montauban (Francija) - Thanakorn Sangkaew (Tajska)
  • 2015 - Bangkok (Tajska) - Ratianarison Judichael (Madagaskar)
  • 2017 - Kaihua (Kitajska) - Teo Balliere (Francija)
  • 2019 - Phnom Penh (Kambodža) - Rinkaew Peempod (Tajska)

 

   

SUPER LIGA  

Team
Points
1 AGROCHEM HRAST 18
2 TRATA 16
3 ZABIČE 13
4 POSTOJNSKA JAMA 11
5 KRIM 10
6 ILIRSKA BISTRICA 10
7 SKALA 9
8 AIKEA ANTENA 8
9 MARJETICA KOPER 5
10 KOŠANA 0
   

PRVA LIGA  

Team
Points
1 VELENJE 17
2 PLANINA KRANJ 13
3 LOGATEC 13
4 SLOGA 11
5 ČIRČE VAN-DEN 10
6 ORLEK ORO MET 8
7 CESTA 5
8 CENTER KRANJ 5
9 JADRAN IZOLA 4
10 GRADNA GIK 4
   

SERIE A  

Team
Points
1 NOVENTA 14
2 B.R.B. IVREA 14
3 LA PEROSINA 12
4 PONTESE 10
5 BORGONESE 6
6 GAGLIANICO 6
7 FERRIERA 2
8 ROSTA 0
   

PRVA HBL  

Team
Points
1 PULA 21
2 VARGON 21
3 BISTON BRELA 15
4 ZRINJEVAC 15
5 PAZIN 15
6 SOKOL ORBICO 13
7 ISTRA POREČ 9
8 METKOVIĆ 6
9 PRIMOŠTEN 4
10 MARINIĆI 0
   

ELITE 1  

Play off

Team
Points
1 SAINT VULBAS 9
2 CRO LYON 7
3 FONTAINE 3
4 BALARUC LES BAINS 0

Play out

Team
Points
1 ROMANS 8
2 AIX LES BAINS 7
3 GAP 7
4 MONTELIMAR 3
   
Real time web analytics, Heat map tracking
© Hegy TV